пʼятниця, 23 березня 2012 р.

Скаут одного разу – скаут назавжди


   переклад  - Софія Мельник
 В цій статті ми коротко розповімо, як можна потрапити в скаутський загін,вступити в скаутську організацію або просто познайомитись із скаутськими рухом «наживо».
   
Як починаеться шлях скаута?

Традиційно, людина у віці 11-17 років, бажаюча стати скаутом, зачислюється в загін. Він вважається новачком та має право носити форму без краватки і без нашивки, що означає скаутське звання. Деякий час (зазвичай півроку або рік) він приймає участь у житті загону, отримує необхідні знання та навички. У процесі він вирішує, чи хоче залишитися у загоні та стати скаутом.

 По закінченню цього терміну, зазвичай, у літньому або зимовому таборі проводяться випробування на скаутське знання та вміння з певної програми.  Випробування та програма навчання можуть  суттєво  відрізнятися від інших організацій.
Після вдалого проходження випробувань в урочистій обстановці новичку вішають краватку, і він приймається у ряди скаутів.
Здані випробування – тільки початок, мінімальний рівень знань. Далі скаути набувають знання та досвід, беручи участь у походах, злетах, проходять курси, отримують нашивки спеціальностей та нові звання.

Скаути поруч з вами.
 Скаути – незвичайні люди. Скаутинг – заняття не для кожного. У скаути спеціально не відбирають, однак скаути дуже відрізняються від людей, бо не кожному під силу така висока планка, яка задається скаутським рухом.

Наприклад:
• у скаутських таборах не курять, не вживають алкоголь, не грають у карти інші азартні ігри;
 • скаути слідкують за своєю мовою;
 • у скаутських таборах не буває ″розборок″ між старшими та молодшими та ″королевських ночей″;
 • скаути не беруть до табору магнітофони та плеєри, у справжніх скаутських таборах не буває дискотек;
 • скаути носять охайну форму з певними знаками розрізнення (нашивками);
 • у таборі немає тих, хто постійно працює, та тих, хто постійно відпочиває. Кожен виконує свою функцію;
 • скаутський табір – не ″тусовка″ для молоді, літні скаутські табори – палаточні. Це означає, що умови можуть бути спартанськими. У тому числі, вам і вашому телефону прийдеться навчитися обходитися без електрики;
 • у скаутському таборі немає батьків, поварів та інших людей, котрі будуть вас обслуговувати. Все, включаючи приготування їжі, ви навчитеся робити самостійно;
 • скаутинг - це не спортивна секція і не туристичний клуб, хоча скаути й отримують відповідні завдання й навички життя у природі;
 • скаутинг – не таємна чи закрита організація. Усі скаутські методики багаторазово опубліковували від самого початку заснування (1907 рік). Зі статутом та положеннями скаутських організацій можна ознайомитись у розділі;
 • скаутинг -  не релегійна секта;
 • скаутинг – не військова і не ″мілітаристська″ організація;

Скаутинг – це великий та чудовий світ дружби, чистоти та товриства. Це світанки та заходи сонця, пісні, походи, почуття єднання з природою. Це інтенсивне та іноді ″екстримальне″ спілкування, це складні погодні умови, коли потрібно разом робити справу. За тиждень перебування у таборі пізнаєш людину краще, ніж за 10 років спільного навчання у школі. Друзі яких знаходиш у скаутському таборі, зазвичай залишаються назавждию.

″Скаут одного разу – скаут назавжди″
 Баден-Пауел.

Стати скаутом легко. Та важко жити відповідно даної обіцянки та виконувати закони скаутів.
Якщо ви все-таки хочете стати скаутом – телефонуйте, приходьте, пишіть, звертайтесь ukrainka26@gmail.com

Немає коментарів:

Дописати коментар